BERTIL FRIDHAGEN, sideboard, Bodafors, 1969.

Fanerat med teak och ek. Tre dörrar med bakomliggande hyllinredning samt fyra lådor. Brännmärkt. Bredd 150 cm, djup 42 cm, höjd 120 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken. Låda samt mindre dörren tröga att stänga.

Utropspris
3 000 SEK