EDWARD TUTET, London, fickur, 50 mm.

18K guld, spindelgång, emaljerad urtavla, senare avtagbar ring i 18K guld, total vikt 83 g, ca 1803.

Verknr 1525

Mindre bucklor och anlöpningar. Urtavla med nagg/kantskador. Defekt.

Utropspris
6 000 SEK