Design
1063348

David Rosén

(Sverige)
David Rosén
(Sverige)

DAVID ROSÈN, matbord, "Napoli", för Nordiska Kompaniet NK, 1950-/60-tal.

Fanerat med mahogny. Benställning av betsad bok. Tre iläggsskivor 15, 30 samt 45 cm. Längd 145, bredd 80, höjd 74 cm.

Slitage. Fanerskador. Fläckar. Repor. Märken. Delad/omarbetad iläggsskiva.

Utropspris
6 000 SEK