RESEKOFFERT, Universal, 1900-talets första hälft.

Målad. Bronserade beslag. Bärhandtag av läder. Längd 92, bredd 56, höjd 63 cm.

Slitage. Repor. Märken. Delvis senare målning. Defekta bärhandtag. Odör.

Utropspris
2 000 SEK