SPELDOSA, sköldpadd, 1800-tal.

I form av en flygel. Inläggningar av pärlemor. Insida av lock med spegel och dansande flicka. Längd 14 cm.

Fungerande vid inlämning. Slitage. Något slaget lock.

Utropspris
2 000 SEK