BÄGARE, silver, Gustaf Stafhell d.ä., verksam Stockholm 1714-1755. Vikt 250 g.

Konande på välvd fot. Dekor av akantusblad på livet. Höjd 23 cm.

Bucklor. Lagning. Repor. Eventuellt omarbetad med senare fot.

Utropspris
4 000 SEK