FOLKE OHLSSON, fåtölj, "USA 75", Dux.
Stomme av valnöt. Lösa plymåer i rygg och sits. Sitthöjd ca 41 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Torkad stoppning.