KARL JÄRVELÄINEN, BRÖDKORG, silver, S:t Petersburg 1865.

Förgylld invändigt. Kontrollstämpel av Eduard Fjodorovich Brandenburg. Längd 28,5 cm, höjd 7 cm exkl hänkel. Vikt 668 g.

Anlupen. Smärre åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
770
8 678
812
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (14 bud)
30 jun 2018 19:31
770 EUR
30 jun 2018 15:54
750 EUR
30 jun 2018 15:54
730 EUR
29 jun 2018 22:40
620 EUR
29 jun 2018 22:40
600 EUR
28 jun 2018 23:32
540 EUR
24 jun 2018 14:51
520 EUR
24 jun 2018 14:51
500 EUR
24 jun 2018 14:51
500 EUR
24 jun 2018 14:51
420 EUR
24 jun 2018 14:51
400 EUR
24 jun 2018 9:47
350 EUR
23 jun 2018 22:20
130 EUR
22 jun 2018 13:57
120 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492