Övredel med skuret krön. Bakom dörr hyllinredning, med skedhylla. Skåp nertill. Höjd 202 cm. Total bredd 118 cm. Djup 55 cm.
Tidsrelaterat slitage och skador. Renoverat och kompletterat. Lås saknas.