36 mattallrikar, 18 sopptallrikar, 18 förrättstallrikar, 18 desserttallrikar, 18 assietter, tolv moccakoppar med fat, tolv tekoppar med fat, nio serveringsfat, sex serveringsskålar, två fiskfat, fyra såsbåtar, såskanna, två lockkarotter, tekanna, kaffekanna, kanna med lock, kanna, sockerskål, gräddsnipa. Tekopparna från Thomas Bavaria.
Bruksskick. Ca åtta delar med nagg (kanna, desserttallrik, assiett, serveringsfat samt sopptallrikar). Ca två delar med sprickor (kanna samt tekopp). Ca två delar med lagningar (tekopp samt serveringsfat).