Equelle, icke identifierad mästarstämpel, silver, Nordeuropa 1600-talets slut / 1700-talets början.

Delvis förgylld. Rund, med parställda, genombrutna hänklar. Längd 24 cm, diameter 16 cm. Vikt 300 gram.

Botten med lagning.

Utropspris
10 000 SEK