Vas stämplad EA 830 S. Höjd 11,5 cm.
Sockerruska Polen, otydliga stämplar. Höjd 15 cm.
Cigarettetui Jan Sjöberg, Stockholm, 1948, Bolidensilver. 9,5 x 8 cm.
Dosa med lock, Carrington & Co, Birmingham, 1893. Höjd 7,5 cm.
Total vikt 510 gram.
Smärre slitage. Smärre bucklor.