Fanerad med björk. Med fronton. Ca 137 x 67 cm.
Bruksskick. Anlupet glas. Fläckar. Avslag, fanerskador och sprickor. Spår av skadedjur.
Tonsättaren och konstnären Gösta Nystroem (1890-1966)