JOHAN PETTER GRÖNVALL, såsskålar med fat, ett par, silver, Stockholm, 1834-6.
Runda skålar, invändigt förgyllda. Löstagbara fat. Ett av faten snarlikt, Adolf Zethelius, Stockholm, 1831. Diameter 17,5 cm, höjd 7,5 cm. Vikt 839 gram.
Smärre slitage. Smärre bucklor. Stämplade monogram.