Polykrom dekor. Fyrkantigt fat Qingdynastin, 1800-tal, emaljfärger på koppar. Övriga fat cloissoné. Koppar av porslin. Diameter 4,5-11,5 cm.
Slitage. Repor. Märken. Nagg.