Stål, Mekaniskt urverk (automatisk), Plexiglas, Datumvisning, Integrerad originallänk med viklås, ca; 1970-tal
Boettnr. T00L.107 Länkref. 1117
Ej genomgången. Fungerar vid enklare test men funktion kan ej garanteras och en genomgång rekommenderas.
Åldersrelaterat slitage. Gravyr.