"Edizioni Apollinaire", 1960-tal, 72 sidor. "Christo: From the Rothschild Bank AG Zurich", 1989, 180 sidor. "Valley Curtain", Verlag Gerd Hatje, Stuttgart, 1973, 254 sidor.
Slitage. Skador. Två sidor saknas i "Valley Curtain".