BOKSKÅP, 1800-talets mitt.

BOKSKÅP, 1800-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Tudelat. Beslag av mässing. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan. Undertill med lådor. Bredd 108, djup 51, höjd 219 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Märken. Fläckar. Renoverad. Repor.

Utropspris
6 000 SEK