Frits Thaulow

(Norge, 1847-1906)
Frits Thaulow
(Norge, 1847-1906)

FRITS THAULOW, handkolorerad etsning, signerad.

Broen i Amiens. Bildens mått ca 29 x 40 cm.

Fläckar. Reva i överkant. Ej examinerad ur ram.

Konstnär

Representerad på museer i Norge, Sverige, Danmark, Tyskland, Frankrike och USA.

Utropspris
10 000 SEK