TYGVÅDER, 6 st., Kina 1900-tal.

Grönt siden med dekor av blommor och bambu, ca 545x50 cm. Ljusblått siden med blommor, ca 294x78 cm. Ljusgrått siden med medaljonger med drakar, tuschinskriptioner, ca 175x78 cm. Benvitt genomskinligt siden, ca 293x63 cm. Mellanblått delvis genomskinligt siden med medaljonger, ca 232x39 cm. Brunt siden med medaljonger, ca 862x75 cm.

Gröna tyget med fläckar och några missfärgningar samt en 16 cm lång reva. Ljusblå tyget med något slitage, ställvis blekt, smärre fläckar. Ljusgrå tyget med något slitage, missfärgningar, fläckar. Genomskinligt tyg med något slitage, smärre fläckar, obetydliga hål. Mellanblå tyget med något slitage och obetydliga fläckar. Bruna tyget med något slitage och smärre fläckar.

Utropspris
2 500 SEK