GUNNEL NYMAN, vas, signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö
Klart glas med musch. Signering med syrapenna. Höjd 25 cm.
Slitage. Repor. Mindre nagg undertill. Märke. Otydlig datering.