AIMO OKKOLIN, skål, "Kronblad", signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Ljust blåtonad (neodym) fasetterad kristall. Diameter 25 cm. Höjd 12 cm.
Slitage. Enstaka nagg.