Design
1065753

RUUD EKSTRAND & CHRISTER NORMAN, fåtöljer, ett par, "Toad", 1960-tal.

Stomme av vitlackerat stålrör. Plymå klädd med röd textil. Sitthöjd 27. Bredd 90. Djup 100. Höjd 75 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK