Markku Salo

(Finland, Född 1954)
Markku Salo
(Finland, Född 1954)

MARKKU SALO, skrin, glas, "Konungarnas Dal"-serien, Nuutajärvi, Notsjö, Finland, numrerad 74/500.

"Sininen blue". Signerat "Markku Salo Nuutajärvi Notsjö 71/500". Höjd 21 cm.

Smärre slitage. Nagg på kantens insida.

Klubbat pris
2 600
229
239
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
10 aug 2018 20:27
2 600 SEK
10 aug 2018 20:27
2 400 SEK
10 aug 2018 20:27
2 200 SEK
8 aug 2018 18:17
2 000 SEK
4 aug 2018 9:07
1 700 SEK
3 aug 2018 18:57
1 600 SEK
3 aug 2018 18:56
1 500 SEK
3 aug 2018 15:05
1 010 SEK

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

114. Sigurdur Gustafsson, stol, "Copy and Paste", ed. 98/99, Källemo, Värnamo efter 2007.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK