- Kanna signerad GIP, Gunnar Iso-Puonti, Kupittaan Savi, höjd 26 cm.
- Figurin signerad MS UE Sweden, Mari Simmulson, Uppsala Ekeby, höjd 18 cm.
- Skål, Michael Andersen, Bornholm. höjd 11 cm.
Smärre slitage. Smärre tillverkningsdefekt/nagg i kannan och figurinen.