VITRINSKÅP, England, 1900-tal.

Mörkbetsat trä. Överdel med glasparti samt underdel med dörrpar samt lådor. Bredd 95 cm, djup 41 cm, höjd 192 cm. Nyckel finns.

Repor. Ställvis omfattande slitage.

Utropspris
2 000 SEK