KARL ANDERSON, KAFFESERVIS, 3 delar, Silver, Stockholm, 1940-41

Kaffekanna, mjölkkanna och sockerskål med lock. Invändigt förgyllda. Kaffekanna med handtag av svärtat trä. Höjd 7-16 cm. Totalvikt, inkl kaffekanna, 895 gram

Gravyr. Smärre slitage. Anlupen. Mindre repor.

Utropspris
4 000 SEK