Design
1066801

CARL MALMSTEN, skåp, "Pyramid", AB J.O. Carlssons Möbelindustri, Vetlanda, 1900-talets mitt.

Fanerat med mahogny. Intarsiadekor. Två skåp samt två lådor. Längd 106 cm, bredd 42,5 cm, höjd 170 cm. Nyckel finns.

Slitage med märken, repor och fläckar. Lagningar. Åtta hyllbärare saknas.

Utropspris
3 000 SEK