BÖCKER, 8 stycken, samt mapp, om C F Hill, 1900-tal.

Bland annat:
Utställningskatalog Nationalmuseums minnesutställning 1949, Hill Tecknar (Nils Lindhagen), Hill skaldar (Nils Lindhagen), Carl fredrik Hill Sjukdomsårens konst (Nils Lindhagen), Hillefanten (Sten Åke Nilsson), mapp Drawings by C.F. Hill (Albert skira).

Något slitage.

Utropspris
1 500 SEK