SOFFA, Biedermeier, 1800-talets första hälft.

Fanerad med ljus björk och mahogny. Inläggningar av antikiserande figurer. Fast stoppad sits, lösa dynor. Gavlarna lock och underliggande fack. Längd ca 208, bredd ca 75, sitthöjd ca 48, total höjd ca 85 cm.

Renoverad och kompletterad. Smärre skador och slitage. Lagningar.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK