BØRGE MOGENSEN, skåp, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med teak. Två delar. Dubbeldörrar med bakomvarande hyllinredning. Etikettmärkta "Fr. Adolphsen & søn". Bredd 100 cm, djup 32 - 46 cm, höjd 182 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Små fanerlagningar. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK