Design
1068033

OLE GJERLØV-KNUDSEN & TORBEN LIND, fåtölj, France & Søn, Danmark, 1960-tal.

Stomme av palisander. Fast stoppad rygg och sits. Klädda armlän. Klädsel av grönt skinn. Plakett- och brännmärkt. Sitthöjd ca 39 cm.

Slitage. Repor. Märken. Något större slitage på del av klädsel på sitsen samt fläckar på ryggen.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites