Möbler Övrigt
1068420
MATGRUPP, 8 delar, Engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Matbord, två karmstolar, fyra stolar och ett sideboard. Fanerat med mahogny. Stolar med faststoppad sits och rygg med svart textil. Sideboard med tre lådor i sargen samt tre skåpsdörrar med bakomliggande hyllplan.
Sideboardets bredd 139, djup 46, höjd 79 cm. Bordets diameter 115, höjd 74 cm. Tre iläggsskivor à 55 cm. Stolarnas sitthöjd 45 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Repor. Fläckar. Fanerskador.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK