Matbord, två karmstolar, fyra stolar och ett sideboard. Fanerat med mahogny. Stolar med faststoppad sits och rygg med svart textil. Sideboard med tre lådor i sargen samt tre skåpsdörrar med bakomliggande hyllplan.
Sideboardets bredd 139, djup 46, höjd 79 cm. Bordets diameter 115, höjd 74 cm. Tre iläggsskivor à 55 cm. Stolarnas sitthöjd 45 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Repor. Fläckar. Fanerskador.