INGEBORG LUNDIN, glasservis, "Silvia", ca 88 delar, Orrefors.
Slipat glas.
9 rödvinsglas
15 vitvinsglas
14 ölglas
12 snapsglas
10 wiskeyglas
11 selterglas
17 dessertvinsglas
2 rödvinsglas med nagg
1 dessertvinsglas med nagg
1ölglas med nagg
1 snapsglas med nagg
1 selterglas nedslipat
1 ölglas med större slipning.
Några glas osignerade.