Design
1068981

CARL MALMSTEN, 4 stolar samt bord, 1900-talets andra hälft.

Ek, delvis fanerat. Sitsar klädda med tyg. Märkta. Två iläggsskivor, längd 55 cm vardera. Bordets diameter 110 cm, höjd 74 cm. Stolarnas sitshöjd 45 cm.

Bruksslitage med enstaka repor och märken. Möjligen senare klädsel.

Utropspris
4 000 SEK