BÄGARE SAMT SKED

Silver, Olof Yttræus (1773-1810), Uppsala, 1776 samt Johan Leffler (1754-1800), Falun, 1793.

Invändigt förgylld bägare med ciselerad dekor av rocailler och blomster, på fot med vridna knäckar. Höjd 19,5 cm. Skedens längd 21 cm. Total vikt 413 g.

Konditionsrapport

Slitage. Gravyr. Bägare med möjlig lagning i botten.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V2

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Magdalena  Wiberg

Göteborg

Magdalena Wiberg
Värderare (vikarie)

magdalena.wiberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 SEK

    5 000
    480 EUR
    558 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    213 jul 20:435000SEK
    213 jul 20:424400SEK
    213 jul 20:204200SEK