SOFFA

Sengustaviansk, 1800-talets första hälft.

Målad. Skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits, med lösa pölar. Sitthöjd ca 48 cm. Längd 183. Bredd 60. Höjd 106 cm.

Konditionsrapport

Senare målning. Renoverad. Kompletterad. Smärre slitage. Smärre fläckar. Ställvis färgbortfall.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N13

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    1 dag 2 timmar

    Utropspris: 2 500 SEK

    4 300
    413 EUR
    480 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 4 500 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (15 bud)
    117 jul 07:074300SEK
    4A17 jul 07:074288SEK
    4A17 jul 07:064100SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes