BYRÅ, nyrenässans, sent 1800-tal.

Fanerad med valnöt. Sex lådor, beslag av mässing. En låsbar pilaster. Bredd 83. Djup 54. Höjd 133 cm.

Skador. Delar saknas. Fläckar. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK