BOKSKÅP, England, 1900-talets första hälft.

Tudelat. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan. Nedtill med två lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 125,5. Djup 46. Höjd 224 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Dekorbortfall. Delar saknas. Senare belysning. Ej funktionstestad. Nyckel saknas till underdel.

Utropspris
3 500 SEK