CARL MALMSTEN, skåp, "Herrgården", Bodafors, 1964.

Tudelat. Ek. Överdel med dörrpar med bakomliggande hyllplan. Nedtill med två lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Brännstämplad. Bredd 100 cm, djup 39 cm, höjd 185 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Borrhål i bakstycke.

Utropspris
4 000 SEK