Design
1069264

CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor", AB O H Sjögren, Tranås, 1900-talets andra hälft.

Sits klädd med tyg. Ben i betsad bok. Märkt. Nackkudde som ej är med på bild medföljer. Sitshöjd ca 40/32 cm.

Slitage med ställvis skadat tyg. Något nedsutten stoppning och ett något löst framben. Nackkudde saknas. Nedsutten stoppning.

Utropspris
3 000 SEK