KARL-ERIK EKSELIUS, soffbord, "Krysset", JO Carlsson, modell lanserad 1952.

Skiva fanerad med teak. Benställning i ek. Etikettmärkt. Längd 128 cm, bredd 60 cm, höjd 53 cm.

Slitage med repor och fläckar.

Siesing, Andreas, Svenska möbler: folkhemsform i ull, jakaranda, furu och bok : 1949-1970, Atlantis, Stockholm, 2015, s. 347

Klubbat pris
700
62
64
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
22 jul 2018 13:39
700 SEK
20 jul 2018 22:44
650 SEK
20 jul 2018 22:44
600 SEK
20 jul 2018 22:44
600 SEK
19 jul 2018 17:32
550 SEK
19 jul 2018 17:32
500 SEK
19 jul 2018 17:32
500 SEK
18 jul 2018 0:08
400 SEK
18 jul 2018 0:08
350 SEK
17 jul 2018 13:24
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

236. Nick Brandt, "Lion and Wildebeest, Amboseli, 2012".
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK