SILVERFÖREMÅL, 12 delar, skål med lock, bägare samt punschmuggar. 1900-tal.

Skål med lock, GAB, 1951, höjd 15 cm, vikt ca 262 gram. Bägare, GAB, troligen 1935, med gravyrer, höjd 10 cm, vikt ca 72 gram. 10 stycken punschmuggar, varav 8 stycken Ceson, Göteborg 1970-80-tal, 2 stycken Harry Ericsson Ur & Guldsmedsaffär, Arvidsjaur 1950, vikt ca 335 gram. Total vikt ca 669 gram.

Smärre slitage, smärre bucklor, bägaren med gravyrer.

Utropspris
2 500 SEK