OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL skulptur, ej signerad.

"Audiens". Patinerad metall och blåtonat glas. Delvis förgylld. På stensockel. Längd 70 cm, bredd 40 cm, höjd ca 185 cm.

Sedvanligt slitage och ställvisa repor. Obetydliga nagg.

Utropspris
10 000 SEK