MATTA, semiantik Kirman, ca 301 x 217,5 cm.

Benvit botten med polykroma blommor och blommande grenar. Bred ljusblå huvudbård med palmett-, blom- och arabeskranka. Baksidan med etikett från Bennys Orientmattor.

Något slitage, smutsig, fläckar, malskador.

Utropspris
2 000 SEK