GOLVUR, England, 1800-tal

GOLVUR, England, 1800-tal

Rak form, glasad huv med uppsvängd krön. Bemålad urtavla i plåt, märkt; Fran Kerby.
Lod, nyckel och pendel finns.
Höjd 217 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
2 500 SEK