KANDELABRAR, ett par, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Stomme av bronserad metall. Två ljusarmar vardera. Höjd 16 cm.

Märken. Slitage. Senare målning. Lös ljusurna med tidigare lagning.

Utropspris
1 500 SEK