SERVISDELAR, 40 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen.

Består av:
4 skålfat, diameter 17 cm.
5 assietter, diameter 15,5 cm.
5 kaffekoppar, nr 756.
8 kaffekoppar med tre fat, nr 2162 (två fat av andrasortering samt tre koppar av andrasortering).
2 fyrkantiga fat, nr 229.
1 uppläggningsfat, nr 716
12 assietter, nr 574, 17 cm
1 kaffekanna, nr 519
1 tekanna nr 610
1 sockerskål nr 428, tredje sortering

Medföljande:
1 mjölkkanna, andra sortering. Ej fabriksmärk Royal Copenhagen
1 gräddkanna, andra sortering. Ej fabriksmärkt Royal Copenhagen.
1 uppläggningsfat, ej fabriksmärkt Royal Copenhagen
1 skål med genombrutna hänklar, märkt Shumann Dresden.

Extra fat till koppar medföljer. Andrasortering. Smärre slitage. Något nagg på assietterna

Klubbat pris
5 700
506
528
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
24 jul 2018 16:29
5 700 SEK
9
24 jul 2018 16:29
5 500 SEK
24 jul 2018 16:28
5 200 SEK
9
24 jul 2018 16:28
5 000 SEK
24 jul 2018 16:28
4 400 SEK
9
24 jul 2018 16:28
4 200 SEK
24 jul 2018 16:28
3 800 SEK
9
24 jul 2018 16:26
3 600 SEK
24 jul 2018 16:26
3 500 SEK
24 jul 2018 16:26
3 400 SEK
8
24 jul 2018 13:43
3 200 SEK
24 jul 2018 13:38
3 000 SEK
24 jul 2018 9:51
2 800 SEK
24 jul 2018 9:51
2 800 SEK
24 jul 2018 9:02
2 600 SEK
19 jul 2018 6:43
2 400 SEK
18 jul 2018 15:38
2 200 SEK
18 jul 2018 15:38
2 000 SEK
18 jul 2018 15:38
2 000 SEK
17 jul 2018 22:32
1 600 SEK
17 jul 2018 20:38
1 500 SEK