MAT samt TE och KAFFSERVIS, porslin, Ostindia, Rörstrand, ca 160 delar.

12 st kaffekoppar, 3 st kaffekoppar utan fat, 9 st tekoppar utan fat, 12 st fat, 19 st små assietter, 18 st stora assietter, sockerskål, askfat, kaffekanna, 15 st äggkoppar, 9 st, stora djupa tallrikar, 8 st mellan djupa tallrikar, 10 st små djupa tallrikar, 5 st krustadformar, 2 st underlägg, 5 st smörknivshållare, smörask, 3 st kannor, 3 st såsskålar, såssnipa, 13 st stora tallrikar, 10 st tallrikar, 19 st uppläggningsfat.

Slitage, sprickor, fläckar samt nagg.

Utropspris
4 000 SEK