SERVISDELAR, ca 100 delar, 'Måsen', porslin, Bing & Gröndahl.

Bland annat:
12 tallrikar, diameter 17,5 cm
12 tallrikar, diameter 21 cm
11 tallrikar, diameter 24,5 cm
12 djupa tallrikar, diameter 21 cm
1 Såsskål, längd 23 cm
10 serveringsfat och -skålar, längd 8,5 - 41 cm.
8 moccakoppar med fat
12 kaffekoppar med fat
2 tekoppar med fat
9 assietter, diameter 15,5 cm
gräddkanna och sockerskål

Smärre slitage. Några smärre kantnagg.

Utropspris
600 EUR